Ismétlődő képek, képsorok, véletlenszerű hasonlóságok és szabad képzettársítások alkotják Ruth van Beek titokzatos nyelvét. Képgyűjteményének egymással szüntelen párbeszédet folytató darabjaiból a művész kollázsokat és könyveket állít össze.
Az archívum képei javarészt régi kézikönyvekből származnak. E segédeszköz gyanánt kiadott könyvek rendeltetése, hogy hétköznapi tevékenységekhez nyújtsanak segítséget. A képeken többnyire kezek láthatóak, amint bemutatják, hogyan kell egy adott cselekvést végrehajtani. Földet túró, babákat készítő, virágokat rendező, főző kezek alatt ég a munka.
Azáltal, hogy az eredeti kontextusából kiragadott cselekvésre koncentrál, Beek a néző képzelőerejét kívánja megmozdítanii, olykor nyugtalanító érzéseket keltve: a mozdulatlan emberi kezek megelevenednek, a tárgyak személyiséggel ruházódnak fel, az absztrakt formák életre kelnek. Százával gyűlnek össze van Beek archívumából a képek és kísérletek. Új módszert fednek fel; ami pedig belőlük összeáll, az nem más, mint az új alkotások létrehozásának kézikönyve.