A gyűjtemény fotói alapján egyfelől kirajzolódik egy teljes élet, Frida Kahlóé, aki mindig is nagyon szerette a képeket, és nemcsak a festményeket, a rajzokat, hanem a fotókat is, ezért gyűjtötte is azokat. Már csak azért is, mert gyakran előfordult, hogy egy-egy fotó alapján festette meg valamelyik képét, mint az a kiállítás anyagából is kiviláglik. A fotográfiához fűződő szoros viszonyát meghatározta a saját édesapja, aki amolyan hobbifotós volt, rendszeresen és szinte egész életén át fotózta önmagát (persze mást is), a sok-sok önarcképéből jó pár a mostani tárlaton is látható. Frida barátai között sok volt a fotós, mint például Man Ray, Manuel Álvarez Bravo, Tina Modotti, a magyar származású Martin Munkácsi, Brassaï vagy épp a szintén magyar gyökerekkel bíró Nickolas Muray, akihez 10 éven át szerelmi viszony is fűzte.
Végigszenvedte az életét, mégis csodás dolgokat hagyott hátra (index.hu, Gáll Anna)
Frida Kahlo festőművészként vált híressé, de volt egy fotográfus oldala is: a fényképészet iránti elköteleződésének állít most emléket a Mai Manó Házba érkezett kiállítás, amely a mexikói művésznő életének rejtett pillanataiban enged betekintést. A gyűjtemény új szemszögből láttatja a latin-amerikai művészet egyik legemblematikusabb alakjának szenvedélyes, ugyanakkor szenvedéssel teli sorsát.
Frida Kahlo egykori otthonában, a ma múzeumként működő híres Kék Házban ötven éven át voltak elzárva a nyilvánosság elől azok a fotográfiák, amelyek október 18-tól a Mai Manó Házban tekinthetők meg. A Frida Kahlo fotógyűjteménye című kiállítás hat tematikus egységen keresztül vezet végig a világhírű mexikói festőművész életének különböző korszakain.