2024.12.14. 10.00 – 12.00: 67. Képíró-Képolvasó hétvége
Fotókollázs workshop Thury Lili grafikussal a Frida Kahlo fotógyűjteménye című kiállításhoz kapcsolódva

A workshopon a résztvevők fotókollázsokat hozhatnak létre privát családi- és egyéb képi anyagokból. Személyes történetekből indulunk ki: nekünk fontos életeseményeket, emlékeket, viszonyokat jelenítünk meg vizuálisan. Szimbólumokat keresünk a saját életünkből, valós élményeket jeleníthetünk meg akár a képi elemek különös összeillesztésével.

Fotó: Thury Lili

A workshopot az aktuális Frida Kahlo fotógyűjteménye című kiállítás inspirálta. A művész családi emlékezetét őrző archívumában fellelhetők olyan képek, amelyeken ő is rajta hagyta a kézjegyét: csóknyom, fotókivágások, egyéb fotómódosítások. Az utólagos fotómanipulációkkal még személyesebbé tette a képeket. Festményei kiindulópontja is gyakran volt egy-egy fotó a gyűjteményéből. Frida a művészetében saját fontosabb életeseményeit jelenítette meg, amely a workshop témáját is ösztönzi. Kérjük, hogy a regisztráció mellé küldj el vagy hozz pár saját fotómásolatot, ami részlete lehet az alkotásodnak!


A résztvevők száma: maximum 15 fő.

A részvétel a jelentkezési sorrend alapján áll össze és a részvételi díj kifizetése után válik teljessé. A már regisztráltak 2024. december 6-ig tudják visszamondani a jelentkezésüket, ebben az esetben a befizetett teljes összeget visszautaljuk. A határidőn túli lemondásoknál nincs lehetőség kompenzálásra. Kérjük, ezt minden jelentkező vegye figyelembe!

Részvételi díj: 7.000.-Ft/fő

Jelentkezni 2024. december 9-ig az anna.kasztovszky@maimano.hu e-mail címen lehet. A tárgy rovatba kérjük beírni: Képíró – december 14.‍

A kollázs technika elnevezése a francia ragasztás szóból ered. A XX. század avantgárd művészetében vált népszerűvé, és főleg a szürrealisták és a dadaisták kedvelt műfaja volt. Különféle anyagokat, kép- és szövegrészleteket illesztettek össze úgy, hogy azok új értelmet nyertek, vagy pont értelmetlenné váltak. A véletlenszerű vagy a direkt kollázs kompozíciók furcsa, játékos, olykor a valóságtól elrugaszkodott hangulatot tudnak teremteni. A fotókollázs hasonló mechanizmus alapján történik: különböző fotó részletek összeillesztéséből új képek születnek. A workshop alkotófolyamata során többek között archív fotókat, újságokat és saját családi fényképeket, színes papírokat használunk a képekhez: vágunk, ragasztunk, illesztünk, tépünk, helyenként írunk és rajzolunk, vagy varrunk a képekbe. Emellett lehetőség lesz egy izgalmas és egyszerű nyomdatechnikai eljárás kipróbálására is: papírnyomatokat készíthetnek a résztvevők, amelyet belekomponálhatnak a kollázsukba.

Thury Lili grafika szakon végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, jelenleg szabadúszó grafikusként dolgozik a civil- és kulturális szférában. Évek óta aktívan foglalkozik művészetpedagógiával is: számos foglalkozást tart különböző csoportoknak és korosztálynak. Egyik kedvenc képalkotó műfaja a kollázs; gyakran dolgozza fel ezen keresztül azokat a témákat, amelyek foglalkoztatják (társadalmi folyamatokat, személyes tapasztalatokat, illetve városi jelenségeket).

Tájékoztatjuk, hogy eseményeinken hang- és képfelvétel készülhet, amelyből a Mai Manó Ház részleteket használhat fel az intézmény programjainak népszerűsítése céljából.

A galéria megtekintéséhez lapozzon!
No items found.

Értesüljön a legfrissebb hírekről!
Iratkozzon fel hírlevelünkre!

No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
Mai Manó, a fotográfus
Az épület első gazdája, Mai Manó, császári és királyi udvari fényképész
Kincses Károly: A Mai Manó Ház